Open main menu

1,000,000,000 (ane billion, short scale; ane thoosand million or milliard, yard,[1] lang scale) is the naitural nummer follaein 999,999,999 an precedin 1,000,000,001.

1000000000
Cardinal Ane billion (short scale)
Ane thoosand million, or ane milliard (lang scale)
Ordinal Ane billiont (short scale)
Factorisation 29 · 59
Greek numeral
Roman numeral M
Binar 1110111001101011001010000000002
Ternary 21202002000210100013
Quaternary 3232122302200004
Quinary 40220000000005
Senary 2431212453446
Octal 73465450008
Duodecimal 23AA9385412
Hexadecimal 3B9ACA0016
Vigesimal FCA000020
Base 36 GJDGXS36

ReferencesEedit